Bábkové divadlo Žilina

22. 06. / 16:00 – 17:10 / Národný dom

Čas je mimoriadne vzácna komodita. Stále ho máme málo a chceli by sme ho mať neobmedzene, aby sme stíhali nielen prácu, ale predovšetkým všetky tie dôležité a príjemné chvíle nášho života, teda čas strávený s rodinou a priateľmi. Režisérka Júlia Rázusová sa na to zamerala v adaptácii známej predlohy Michaela Endeho. Okrem silnej témy ponúka však aj – pre ňu typické – „nadupané“ divadlo naplnené hereckými akciami, v ktorom si divák, nech už patrí do ktorejkoľvek vekovej kategórie, nevydýchne. Na túto inscenáciu si určite nájdite čas!

Michael Ende / Júlia Rázusová: Dievčatko Momo a ukradnutý čas

dramaturgia: Katarína Jánošová, Petra Štorcelová
scéna, bábky, kostýmy: Vendula Bělochová
hudba: Martin Husovský
réžia: Júlia Rázusová

hrajú: Barbora Juríčková, Ján Demko, Michal Németh, Mária Ševčíková, Matej Valašík, Bibiána Tarasovičová, Juliána Hamranová, Tomáš Jančúch a. h.

Premiéra: 8. 3. 2019

Júlia Rázusová spolupracuje s viacerými slovenskými činohernými a bábkovými divadlami. Jej rukopis prináša osobitý prístup s prvkami fyzického a experimentálneho divadla. V roku 2013 spoluzaložila Prešovské národné divadlo, kde pôsobí ako umelecká šéfka. Je laureátkou ocenení Dosky 2018 za najlepšiu réžiu (Znovuzjednotenie Kóreí v Štátnom divadle Košice) a Grand Prix Nová dráma 2019 (Moral Insanity v Prešovskom národnom divadle).


Pre deti od 8 rokov.

Pred predstavením aj po ňom pozývame všetky deti na tvorivú dielňu Papierové kráľovstvo do foyer Štúdia (15:00 – 18:00). Z papiera bude pre malých aj veľkých vystrihovať najväčší papierológ na svete, pán Karol Krčmár, umelec v rozprávkovom papierovom klobúku.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika