Teatro Tatro

19. 06. / 22:30 – 00:30 / stan, lúka na Malej hore

Sci-fi klasika bratov Strugackých sa odohráva v záhadnej zakázanej zóne, kde neplatia známe fyzikálne zákony a kde kraľujú stalkeri – hľadači čudných predmetov s nepochopiteľnými vlastnosťami. Zóna na nich zanecháva stopy, sú existenciami na okraji spoločnosti, fascinujúcimi i odpudzujúcimi. Jedným z najlepších je Roderick, ktorý túži v zóne nájsť niečo, čo sa ešte nikomu nepodarilo získať. Inscenovať román plný fantastických výjavov a bizarných bytostí tak, aby to v divadle nepôsobilo smiešne a hlúpo, nie je jednoduché, Ondrej Spišák a herci Teatra Tatro to však dokázali aj bez komplikovanej techniky, na odľahlom mieste, len vďaka magickej divadelnosti, ktorá je tomuto zoskupeniu vlastná. Ich Stalker je metaforou ľudskej túžby získať prostriedok, ktorý zázračne vyrieši všetky problémy.

Arkadij a Boris Strugackí / Ondrej Spišák: Stalker

scéna: Karel Czech
kostýmy: Katarína Hollá
technická spolupráca: Radoslav Šabík, Milan Vojtela
preklad, réžia: Ondrej Spišák

hrajú: Milan Ondrík, Agáta Spišáková, Zuzana Konečná, Vít Bednárik, Peter Oszlík, Milan Vojtela, Šimon Spišák, Ondrej Spišák, Samuel Šabík, Krištof Barát, Filip Vojtela, Michal Zahradníček

Premiéra: 29. 4. 2018

Ondrej Spišák vyštudoval réžiu a dramaturgiu na DAMU v Prahe. Odvtedy spolupracoval s mnohými bábkovými aj činohernými divadlami doma, v Čechách a v Poľsku. Je laureátom mnohých ocenení, napríklad aj Hlavnej ceny Nadácie Tatra banky za umenie (r. 2015 za réžiu inscenácie Majster a Margaréta). V r. 1990 s výtvarníkom Ferom Liptákom založili nezávislý súbor Teatro Tatro, ktorý nadväzuje na tradíciu pouličných divadiel.

Najnovšia inscenácia Teatra Tatra opäť prináša doposiaľ nedramatizovanú, málo známu predlohu. Aj keď Ondrej Spišák Strugackých jazykovo zdrsňuje a snaží sa o vyššiu mieru autenticity, ostáva verný hravosti, humoru a uvoľnenej poetike súboru.
Milo Juráni: Drsný sci-fi western s etickým presahom. In: kød, 6/2018

Novinka Teatra Tatra Stalker vás povedie nočným lesom, vtiahne do Zóny a pohltí atmosférou aj vďaka hercom nadosah. Nevšedné. Odporúčam!
Zuzana Ferusová, v statuse na: mloki.sk


Pre divákov od 18 rokov.

Upozorňujeme, že v predstavení sa fajčí.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika