Bratislavské bábkové divadlo

21. 06. / 09:30 – 10:25 / Národný dom

Poetika režiséra Gejzu Dezorza je neodmysliteľne spätá s popkultúrou. Do týchto inšpiračných zdrojov načrel aj pri svojom návrate do Bratislavského bábkového divadla, pre ktoré napísal bláznivú strašidelnú komédiu z prostredia amerického filmového priemyslu. Na inscenácii je lákavá aj výtvarná stránka, ktorej autorom je Von Dubravay.

Gejza Dezorz, Lucia Ditte: Príšerka Charlie

dramaturgia: Peter Galdík    
scéna, kostýmy, bábky a projekcie: Von Dubravay
hudba: Marián Čekovský
projekcie a réžia: Gejza Dezorz

hrajú:
Ľubomír Piktor
Juraj Bednarič
Miroslava Dudková
Michal Adam
Andrej Kováč
Simon Fico
Lukáš Tandara

Premiéra: 20. 4. 2018

Gejza Dezorz je slovenský filmový a divadelný režisér. Vyštudoval bábkovú réžiu a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave. Spolupracoval s televíziami na Slovensku a v Čechách. Nekonvenčný prístup k bábkovému divadlu pre dospelých šíri ako principál Dezorzovho lútkového divadla.  Ako filmový dokumentarista debutoval snímkou Devínsky masaker, v hranej kinematografii filmom Babie leto.

Vidieť inscenáciu, pod ktorou je podpísaný tento režisér, je vždy príjemným osviežením. Divák neprichádza do divadla s očakávaniami, ale necháva sa unášať atmosférou a absurdným humorom. A občas sa na smrť vydesí, aby sa o pár sekúnd na to mohol zasmiať.

Mirka Košťálová: Vydarená filmová kulisa: In: divadlo-ocami-mirky.blogspot.sk, apríl 2018


Pre deti od 5 rokov.

Po predstavení pozývame všetky deti na tvorivú dielňu do foyer Štúdia. Deti si pod vedením a dozorom skúsených lektorov môžu vyskúšať rôzne výtvarné techniky, prípadne stvárniť svoje dojmy z festivalu.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika