Bábkové divadlo Košice

23. 06. / 09:30 – 10:25 / Národný dom

Ukrajinský režisér Michail Uryckij napísal hru Sloník podľa Knihy džungle od Rudyarda Kiplinga. Zobrazuje sloníča neúnavne sa pýtajúce: „Prečo?“ Inscenáciu charakterizuje poctivý prístup k bábkarskému remeslu a kultivovaná výtvarná stránka.

Michail Uryckij: Sloník
            
dramaturgia: Ivan Sogel
preklad: Juraj Andričík
scéna a kostýmy: Mykola Daňko
pohybová spolupráca: Ivana Kučerová
výber hudby a réžia: Michail Uryckij

hrajú:
Jana Štafurová
Peter Creek Orgován
Juraj Fotul
Erika Orgován Molnárová
Beata Dubielová

Premiéra: 12. 5. 2017

Michail Uryckij je režisérom Kyjevského mestského akademického bábkového divadla. Divadelné hry inscenoval na Ukrajine, v Rusku, Bielorusku a v Litve. Svoju tvorbu orientuje na detského aj dospelého diváka. Je nositeľom viacerých ocenení (za najlepšiu hru pre deti, za najlepšiu réžiu).

Hra je napísaná veľmi jednoduchým jazykom a od začiatku priamočiaro smeruje ku katarzii. Autor sa venuje každému zvieratku, vtipne predstavuje ich charaktery. (...) Deti zaujme hravá scénografia tvorená gumami, bábky pripomínajúce plyšové hračky, jednoduchá rytmická hudba a tanečné choreografie. Rodičov azda to, že nenávidená otázka „prečo“ si zaslúži dobrú odpoveď, aby ich ratolesť bola každým dňom múdrejšia a vedela „čo obedúva krokodíl“ alebo „prečo má slon chobot“.

Barbora Krajč Zamišková: Opäť Sloník. In: monitoringdivadiel.sk, 19.12.2017


Pre deti od 3 rokov.

Po predstavení pozývame všetky deti na tvorivú dielňu do foyer Štúdia. Deti si pod vedením a dozorom skúsených lektorov môžu vyskúšať rôzne výtvarné techniky, prípadne stvárniť svoje dojmy z festivalu.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika