o. z. per. ART v spolupráci s Divadlom Astorka Korzo´90

22. 06. / 22:30 – 00:15 / Národný dom

Dramaturgicko-režijná dvojica Lenka Garajová a Michael Vyskočáni prináša na javisko problémy mladej generácie. Cez intímnu drámu súčasného britského autora Duncana Macmillana Pľúca stavajú do kontrastu celosvetové ekologické problémy a lásku dvoch ľudí. Vo vzduchu visí otázka: je dôležitejšie zachrániť planétu alebo vlastný vzťah? V inscenácii sa  pozornosť sústreďuje najmä na sugestívne herectvo Ivany Kubáčkovej a Michala Režného.

Duncan Macmillan: Pľúca

preklad: Martin Ondriska
dramaturgia: Lenka Garajová
scéna a kostýmy: Zuzana Hudáková
réžia: Michael Vyskočáni

hrajú:

Ivana Kubáčková
Michal Režný

Premiéra: 15. 5. 2017 a 11. 9. 2017

Michael Vyskočáni absolvoval odbor divadelnej réžie a dramaturgie na VŠMU v Bratislave. Ako režisér hosťoval v Trezore Divadla Astorka Korzo ´90, v Mestskom divadle Žilina, v SKD Martin a DJP Trnava. Patrí k interným režisérom občianskeho združenia per. ART, ktoré združuje študentov a absolventov rôznych umeleckých odborov.

Režisér Michael Vyskočáni spolu s dramaturgičkou Lenkou Garajovou dávajú priestor najmä hercom a text v preklade Martina Ondrisku, ktorý dobre jazykovo vycítil nuansy partnerského verbálneho pingpongu, nechávajú voľne plynúť. Predlohu nebolo potrebné ani špeciálne upravovať do slovenských reálií, je univerzálna. Podobné rozhovory sa vedú medzi ľuďmi zakladajúcimi svoje rodiny naprieč Európou.

Marek Godovič: Nadýchnite sa, lebo už nebude príležitosť. In: mloki.sk, 9. 10. 2017


Pre divákov od 15 rokov.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika