19. 06. / 22:00 – 23:30 / Štúdio

Estetické porozumenie slova a hudby ako naliehavá potreba. Tvorivá dvojica Laureati Patienti v zložení Robert Roth a Vladislav Šarišský uvádza soirée The Best Off. Nevšedné spojenie slova a hudby režijne pripravil Juraj Bielik, o scénu sa postaral ateliér Grus Grus.

Robert Roth pôsobí ako herec už vyše pätnásť rokov v Činohre SND. Stvárnil viacero významných postáv, na svojom konte má ocenenia DOSKY, Cenu Nadácie Tatra Banky či Krištáľové krídlo. Vystupuje tiež mimo svojho domovského divadla, spolupracuje s rozhlasom, je aj hudobník (vydal album Klamanie telom).

Vladislav Šarišský je klavirista a hudobný skladateľ, jeho meno sa spája s viacerými úspešnými projektmi (Hrana, Talent Transport). Spolupracoval so Štátnym komorným orchestrom v Žiline, Symfonickým orchestrom Ukrajinského rozhlasu, Národným symfonickým orchestrom Ukrajiny a ďalšími významnými telesami. V roku 2012 sa stal laureátom 6. ročníka medzinárodnej skladateľskej súťaže v Petrohrade. Účinkoval vo viacerých divadelných inscenáciách.



Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika