Bratislavské bábkové divadlo Bratislava

23. 06. / 09:30 – 10:20 / Štúdio

Malý Florián má osýpky a musí zostať v posteli. No ocko s mamou sú vynaliezaví, a tak sa celá rodina vydáva na dobrodružnú cestu okolo sveta. A hoci nemajú auto, lietadlo ani loď, dostanú sa všade, kam sa im zažiada: do indiánskej prérie, na čínske ryžové pole, do ľadovej Antarktídy, vyschnutej Afriky i do Austrálie, kde je všetko hore nohami. Na cestu sa k nim môžu pridať všetky deti. Stačí im jeden prst a chuť prežiť, čo ešte nezažili, dozvedieť sa, čo možno nevedeli, a vidieť, čo ešte nevideli.

Jana Mikitková, Ján Fakla - Prstom na mape   

dramaturgia: Katarína Jánošová
scéna: Dušan Krnáč
kostýmy a bábky: Naďa Salbotová
hudba: Róbert Mankovecký
pohybová spolupráca: Elena Kolek-Spaskov
réžia: Jana Mikitková

hrajú:
Andrej Kováč
Adela Mojžišová
Miriam Kalinková
Ján Morávek

Jana Mikitková (1988) vyštudovala divadelnú réžiu a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave. Ešte počas štúdia absolvovala viacero tvorivých dielní doma i v zahraničí. Ako režisérka a scenáristka sa venuje najmä tvorbe pre deti a mládež. Spolupracovala s Divadlom LUDUS, je členkou Kremnického divadla v podzemí, venuje sa výskumu práce režiséra Petra Scherhaufera.

Hra je vtipná, primerane pracuje so slovenskými reáliami, zobrazuje prirodzené rodinné harmonické prostredie. Z pôvodného textu sa nedostalo na javisko všetko, čo je dobre. Pri inscenovaní tvorkyne (režisérka Jana Mikitková a dramaturgička Katarína Jánošová) viac pracovali s javiskovou metaforou, pôvodne hovorené vypovedali konaním a výtvarnou zložkou. (...) Dušan Krnáč a Naďa Salbotová odviedli výbornú prácu. Výtvarná stránka inscenácie je estetická a praktická zároveň, počíta s predstavivosťou malých divákov, nie iba s ich pasívnym sledovaním diania na javisku. Je premyslená a dôsledne pracuje so zvoleným princípom – použitím predmetov súvisiacich s domácnosťou a odievaním.

Lenka Dzadíková: Rodinné túlanie. In: Monitoring divadiel na Slovensku – www.monitoringdivadiel.sk

Premiéra: 13. 3. 2015

Pre deti od 3 rokov. Po predstavení pozývame všetky deti na tvorivú dielňu do foyer Štúdia SKD.

VSTUPNÉ 3€ - VYPREDANÉ


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika