SkRAT Bratislava

26. 06. / 22:30  – 00:00 / Národný dom

Inscenáciu tvoria tri príbehy chorobného prenasledovania ženy mužom, muža ženou, či nič netušiaceho obyčajného človeka elitným sociopatickým psychopatom. Motívy prenasledovaní sú rôzne. Spoločným znakom všetkých je absurdita, ktorá prináša situácie, pri ktorých človek nevie, či sa má smiať alebo plakať.

Dušan Vicen: Môj lov!(e)
Nebudeš mať iného stalkera okrem mňa!

hudba: Ľubo Burgr (s použitím skladieb Tak smutno mi je bez teba – G. Dusík/P. Braxatoris, Prečo nemáš trochu lásky – T. Lengyel/F. Trefný, Očarená bývam – K. Elbert)
technická realizácia scény: Milan Mikula
technická a vizuálna spolupráca: Martin Kokavec, Gabriela Zigová
dramaturgia, scéna, kostýmy a réžia: Dušan Vicen

hrajú:
Vít Bednárik
Ľubo Burgr
Milan Chalmovský
Danica Matušová
Jana Oľhová
Vlado Zboroň
Milo Kráľ (hlas)

Dušan Vicen (1966) vyštudoval pedagogiku a neskôr divadelnú réžiu na VŠMU v Bratislave. Je autorom rozhlasových aj divadelných hier, za ktoré získal viacero ocenení. Je tiež laureátom Ceny Ivana Kraska za zbierku poviedok Homo joga. Spolupracoval s viacerými divadelnými súbormi (Ka-divadlo Tvrdošín, Spolok veselých pedagógov, Disk Trnava), venoval sa aj detskému divadlu. V súčasnosti pôsobí najmä v divadle SkRAT ako režisér, spoluautor a herec.

Inscenáciu Môj lov!(e) možno považovať za jednu z najzaujímavejších, ktoré SkRAT počas desiatich rokov svojej existencie vytvoril. V správnom pomere kombinuje ľahkosť a presnosť hereckých výkonov, typológia postáv hereckému súboru sedí aj napriek tomu, že texty nevznikli metódou kolektívnej tvorby, na ktorú je kolektív viac zvyknutý. Ponúka vrstevnatý text so zrozumiteľným interpretačným kľúčom.

Miro Zwiefelhofer: Stalker či obeť? Záleží od uhla pohľadu. In: kød 8/2014

Premiéra: 12. 9. 2014

Pre divákov od 15 rokov.

VSTUPNÉ 6€ - OBJEDNAŤ


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika